markiza zewnętrzna AVM

Markiza zewnętrzna AVM

chroni co najmniej do 5 razy skuteczniej przed nagrzewaniem się poddasza niż dodatki wewnętrzne, nie ograniczając przy tym widoczności na zewnątrz. Stanowi tym samym optymalne rozwiązanie ze względu na efekt i cenę.

 

 

Specjalna konstrukcja markizy AVM pozwala na zastosowanie tkaniny szerszej od szyby. Zapobiega to bezpośredniemu oddziaływaniu promieni słonecznych przy krawędzi szyby.


Do podstawowych zalet tego produktu zaliczamy:

Skuteczna ochrona przed upałem:

Markiza zewnętrzna chroni przed ciepłem słonecznym absorbując promieniowanie słoneczne już przed szybą. Emituje ciepło na zewnątrz i nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania się wnętrza pomieszczenia.

Ochrona przed promieniowaniem UV:

Zamontowana markiza skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, chroniąc elementy wyposażenia pomieszczenia przed wyblaknięciem lub żółknięciem.

Energooszczędność:

Markiza ogranicza zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisją CO2 do środowiska.

 

Komfort użytkowania:

Markiza zapewnia dobrą widoczność na zewnątrz bez potrzeby jej odsłaniania. Zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel. Zapewnia poczucie prywatności. Zapewnia równomierny rozkład natężenia światła, zapewniając oczom wizualny komfort i mniejsze zmęczenie. Chroni oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem.


Markiza AVM przeznaczona jest do okien dachowych Velux typu GGU, GGL, GHU, GHL, GZL  w rozmiarach zgodnych ze standardowo przez nich oferowanych.

W celu prawidłowego doboru dodatków do okien dachowych VELUX, należy podać typ i rozmiar okna. Informacje te można znaleźć na tabliczce znamionowej umieszczonej na prawym, górnym rogu skrzydła.


Obsługa markizy polega na jej zaciągnięciu i zaczepieniu dolnego wałka, który usztywnia materiał, o dwa haczyki zamontowane w dolnej części skrzydła okna dachowego. Markizę obsługuje się od wewnątrz przy pomocy drążka o długości 80cm znajdującego się w opakowaniu z markizą lub ręcznie.


Markiza AVM dostępna jest w sprzedaży z materiałem w kolorze grafitowym 089. Jest to materiał z 10% prześwitem względnym.


Markiza AVM objęta jest 2- letnią gwarancją. Produkt jest certyfikowany i przebadany zgodnie z normą EN 13561. Markizy AVM we wszystkich rozmiarach wykonywane są na zamówienie. Czas produkcji (produkt na magazynie w Nowym Sączu) wynosi 10 dni roboczych. W przypadku zainteresowania zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.


Pliki do pobrania


 

VELUX®, FAKRO®, OptiLight®, RoofLITE® są znakami zastrzeżonymi.